1 1 1
DERSLER

Sürücü eğitimi 2 aşamalı yapılmaktadır. Teori eğitimleri ve direksiyon eğitimleri olarak yapılan bu eğitimler milli eğitim bakanlığı tarafından belirlenen usüllere göre yapılmaktadır.

Teori Eğitimleri: Trafik ve çevre bilgisi 16 saat, motor ve araç tekniği dersleri 6 saat, ilk yardim dersleri 8 saat olmak üzere toplam 30 saatlik bir teori eğitim dersleri milli eğitim bakanliğinca onaylanan proğramlar dahilinde yapilmaktadir.bu derslere katilim zorunludur. konularinda uzman ve tecrübeli eğitim kadromuzla bu dersler kurs binamızda gündüz ve akşam grupları olarak verilmektedir. Teori eğitimleri Milli Eğitim müfettişleri tarafından sürekli denetlenmektedir. Teori eğitimlerinde trafik kurallari ve trafik işleyişi, trafik adabı dersleri, motor ve araç teknikleri dersleri ile ilk yardım dersleri milli eğitim bakanlığı tarafından belirlenen müfredat çerçevisince yapılmaktadır.

Direksiyon Eğitimleri: Kursumuzda direksiyon eğitimleri Milli Eğitim Bakanlığı'nca onaylanan programlar dahilinde yapılmaktadır. Bu derslere katılım zorunludur. Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerince direksiyon eğitimleri sürekli denetlenmektedir. Kursiyerlerimiz kendilerine yapılan direksiyon eğitim programlarına göre eğitim almaktadır. Konusunda uzman ve tecrübeli bay-bayan usta öğreticilerimiz tarafından verilen bu eğitimlere herhangi bir sebeple kursiyer katılmamazlık yapamaz. Aksi halde yapılacak direksiyon sınavına giremez.

Direksiyon eğitimlerinde araç tanıtımları, araç kontrolü, rampa, geri manevra, park etme ile trafik kurallarının sürüş esnasında uygulamaları uzman ve tecrübeli kadromuz tarafından bire bir yapılmaktadır.

 • B sınıfı için toplam 14 saat
 • D sınıfı için toplam saat
 • C sınıfı için toplam saat
 • CE sınıfı için toplam saat
 • A2 sınıfı için toplam saat
 • direksiyon eğitimleri yapılmaktadır.

  Sınav Ücretleri: Eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerimiz yapılacak sınavlara girmeden önce Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen sürelerde sınav ücreti yatırmak zorundadır. Sınav ücretlerini zamanında yatırmayan kursiyerler yapılacak olan sınava giremez ve hakları zayii olur.

  Sınav ücretleri teori sınavlar için 2016 yılı için 60 tl olup ziraat bankası atm lerine süresi içersinde yatırılacaktır. Sınav ücretleri yatırma tarihleri ile atm lere ücret yatırma kursumuz tarafından adaylarımıza sms mesajlarıyla bildirilmektedir.

  Direksiyon sınavı ücretleri 2016 yılı için 75 tl olup kursumuza yatırlacaktır. Direksiyon sınavına girip başarısız olan kursiyerlerimiz 2. 3. veya 4. kez sınava girmeden önce 2 saat zorunlu direksiyon eğitimi almak mecburiyetinde olup 140 tl ders ücreti ile birlikte 75 tl sınav ücreti (toplam 215 tl )yatıracaklardır. Aksi halde sınava giremezler.